Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
Edit this entry  
17
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
07
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
JOMO

JOMO

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
חמוץ חריף

חמוץ חריף

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flatland: The Film

Flatland: The Film

2007
×
Edit this entry  
05
Noga Can Fly

Noga Can Fly

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Don't Want To Cry Later

I Don't Want To Cry Later

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Poop Talk

Poop Talk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Incitement

Incitement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Working Woman

Working Woman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Astro Kid

Astro Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Exchange

The Exchange

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blush

Blush

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moscow Does Not Believe in Tears

Moscow Does Not Believe in Tears

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry