itamarzamir12 has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elephant

Elephant

2003
×
Edit this entry  
24
Brazil

Brazil

1985
×
Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Accused

The Accused

1988
×
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
20
Finita La Commedia

Finita La Commedia

×
Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Edit this entry  
12
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Is Broken Up and Dances

Everything Is Broken Up and Dances

2017
×
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry