• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

  • Holidate

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Rebecca

  • Run

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Black Box

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Boys in the Band

  • Enola Holmes

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Monday

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Owners

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music