Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bees

The Bees

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Camp Blood

Camp Blood

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry