Sort by

Lenny has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
What Lies Ahead

What Lies Ahead

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zoombies

Zoombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry