Sort by

Lenny has logged 112 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America

Captain America

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
Read the review Edit this entry  
18
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Answer the Phone!

Don't Answer the Phone!

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cardiac Arrest

Cardiac Arrest

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godsend

The Godsend

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry