• House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Cheer

  • Little Women

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • The Farewell

  • Neo Yokio: Pink Christmas

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★½

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★½

  • Bao

  • Wild Wild Country

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Jane Fonda in Five Acts

  • Three Identical Strangers

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Wormwood

  • Chappaquiddick

  • Beast

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Wilson

  • Ingrid Goes West

  • Mr. Donkey

  • I Am Not Madame Bovary

  • The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

  • Moonlight

  • Paterson

  • Obit

  • National Parks Adventure

    ★½

  • The Innocents

  • Certain Women

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Spectre

  • Songs My Brothers Taught Me

    ★★★★½

  • City of Gold