Gaspare has logged 132 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry