bilbo™ has logged 33 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Why Sharks Attack

Why Sharks Attack

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
New in Town

New in Town

2009
×
★½
Edit this entry  
03
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry