Sort by

bilbo™ has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
20
American Made

American Made

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry