• See How They Run

  • Clerks III

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Shut In

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Watcher

    ★★½

  • The House

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Wrath of Man

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★½

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

  • Caveat

    ★★★★

  • Archive

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Z

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Sea Fever

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½