• The Green Knight

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Happiest Season

  • Mank

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Black Bear

  • Kajillionaire

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Promare

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

  • The Souvenir

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Wild Rose

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★