Hannah💫 has logged 144 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High-Rise

High-Rise

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Duchess

The Duchess

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Kidnapped for Christ

Kidnapped for Christ

2014
×
Edit this entry