Woodstock has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle's Block Party

Dave Chappelle's Block Party

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry