isaac has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry