Steve has logged 216 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don Jon

Don Jon

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Spike Island

Spike Island

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Breathe In

Breathe In

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Caller

The Caller

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Some Girl(s)

Some Girl(s)

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Primer

Primer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Turn the Key Softly

Turn the Key Softly

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Duplex

Duplex

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The East

The East

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Aftershock

Aftershock

2012
×
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
21
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terms and Conditions May Apply

Terms and Conditions May Apply

2013
×
Edit this entry  
15
Passion

Passion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
23
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Colony

The Colony

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Absence

Absence

2013
×
Edit this entry  
17
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
Edit this entry  
17
Venus and Serena

Venus and Serena

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2012
×
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
14
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
Edit this entry  
11
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Entity

Entity

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry