Steve has logged 37 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
Edit this entry  
27
U.F.O.

U.F.O.

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Mary

American Mary

2012
×
Edit this entry  
26
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
Edit this entry  
22
The Cove

The Cove

2009
×
Edit this entry  
21
Amour

Amour

2012
×
Edit this entry  
20
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond

Beyond

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wedding Video

The Wedding Video

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predators

Predators

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Upside Down

Upside Down

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry