• Trainwreck: Woodstock '99

    ★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Good Mourning

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Deep Water

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★½

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½