Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry