• Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Last Summer

    ½

  • Swallow

    ★★★½

  • Plus One

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • What Men Want

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Native Son

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Vice

    ★★★★½

  • A Christmas in Tennessee

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Oath

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Night School

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

  • Wild Rose

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½