• On the Rocks

    On the Rocks

    ★★★★★

    like eating ice cream on a warm sunday

  • Happiest Season

    Happiest Season

    ★★★★

    i am very sad i didn’t get to see this in theaters as i love a good comfy thanksgiving movie theater moment, but still good to see no matter the place💗

  • Nymphomaniac: Vol. II

    Nymphomaniac: Vol. II

    ½

    i’ll see you in court lars

  • The Trial of the Chicago 7

    The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

    a great way to learn more about our government’s corrupt history and to remember there’s much we can do going forward. sorkin clearly struggles with that as his ending barely works, but is a hard story to adapt and tries his best. one of the best ensemble pieces in awhile as well.

  • Freaky

    Freaky

    ★★★

    kathryn newton went from supernatural convention appearances to starring in blockbusters,,,so proud💗

  • Holidate

    Holidate

    ★★

    i just snapchat texted my ex so i guess it worked

  • After We Collided

    After We Collided

    ★★★★★

    this is the best movie of the year i don’t make the rules

  • Yes, God, Yes

    Yes, God, Yes

    ★★★½

    oh my goodnesss what a gem!!!!

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

    very nice!!! 2 face masks up!!!

  • Nocturne

    Nocturne

    ★★½

    hey it could have been wayyyyyyy worse

  • Shithouse

    Shithouse

    ★★★½

    a very good screenplay and an accurate portrayal of college. also dallas tx twinzzz!

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

    sacha baron cohen is literally the most attractive and creative genius man in the world