RSS feed for maya chandler

maya chandler has written 29 reviews for films rated ★½ .

  • The Banana Splits Movie

    The Banana Splits Movie

    ★½

    was expecting campy fun, but somehow incredibly boring?

  • Summer '03

    Summer '03

    ★½

    HAHAHAHAHAHHAHA HOMEGIRL FELL FOR THE FIRST GUY SHE EVER GAVE A B* TO AHAHAHAHAHAHAHAHAH!!!! WAIT TILL U GET TO COLLEGE SWEETIE!!!!!

  • The Craft

    The Craft

    ★½

    printing out and making a look book for every look neve campbell serves in this,,,because wow she really did that for us big t***y and thicc thighs girls!

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

    bad and strangely boring movie, but amazing music supervision

  • Friends with Benefits

    Friends with Benefits

    ★½

    this reeks of 2009/2010 when flash mobs were the coolest concept to have ever been done!

  • Pitch Perfect 3

    Pitch Perfect 3

    ★½

    me watching this as a “pick me up” for my depression is my lowest point

  • A Bad Moms Christmas

    A Bad Moms Christmas

    ★½

    too cheesy which makes me sad considering how good the first one was

  • Tau

    Tau

    ★½

    seems like something jeff bezo would pull off

  • Dude

    Dude

    ★½

    only rewatched for THOSE scenes if u catch my drift

  • Cruel Intentions

    Cruel Intentions

    ★½

    ah yes my favorite genre is: reese witherspoon getting her revenge

  • Gladiator

    Gladiator

    ★½

    wow this really classified as a best picture winner back in the day????

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

    daddy issues (2017) by demi lovato