RSS feed for maya chandler

maya chandler has written 40 reviews for films rated ★★½ .

  • Lolita

    Lolita

    ★★½

    i may be annoying but at least im not as annoying as lolita’s mom

  • Belle de Jour

    Belle de Jour

    ★★½

    i would like to remake this

  • What Men Want

    What Men Want

    ★★½

    pete davidson in this,,,,,,whew,,,,sisters,,,,,,

  • The Perfect Date

    The Perfect Date

    ★★½

    why is mr wyd😏💦👅 so charming in this

  • Tropic Thunder

    Tropic Thunder

    ★★½

    was this the making of kong skull island???

  • The American Meme

    The American Meme

    ★★½

    y’all tried to make me feel bad about that racist misogynist ****whisper? does he realize the harm he puts out???? like even if your intentions are “just for fun” some lonely 13 year old kid jerking it is really gonna continue to think that’s how you treat others. anyways long live paris hilton!

  • Happy Death Day 2U

    Happy Death Day 2U

    ★★½

    me: hmmm why are they only playing kids movie trailers? why are there so many children here? this is kinda a hard pg13
    theater: starts playing the lego movie
    me: oh my god i walked into the wrong theater

  • Isn't It Romantic

    Isn't It Romantic

    ★★½

    so here’s some things i wanna say:
    •so im super self conscious about my body and all throughout middle school and high school no boy ever looked at me and i swore it was because yes, im a lil curvier than the rest. it wasn’t until college that boys paid attention to me, and it sent me on a bit of a spiral. but i’ve recently been seeing someone for about 3 months and yeah the compliments feel great and…

  • Madeline's Madeline

    Madeline's Madeline

    ★★½

    i barely got it but obviously great lead performance

  • The Holiday

    The Holiday

    ★★½

    why would you have no foreplay,,,,that’s like the best part,,,,

  • Ralph Breaks the Internet

    Ralph Breaks the Internet

    ★★½

    when they scanned ralph and he was 100% insecure?? yeah i felt that!

  • To All the Boys I've Loved Before

    To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

    i know this isn’t the point of the movie but wow!!! the cinematography and coloring was so sexy in this movie!!