danny has logged 244 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Premonition

Premonition

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Edit this entry  
29
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry