danny has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pure

Pure

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Standing Outside Doors

Standing Outside Doors

2006
×
Edit this entry  
30
Game of Bitches

Game of Bitches

2011
×
Edit this entry  
30
The Rain

The Rain

2007
×
Edit this entry  
30
My Name Is Love

My Name Is Love

2008
×
★★
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry