Sort by

Nakul has logged 322 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
River

River

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry