Sort by

Nakul has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Road House

Road House

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry