Sort by

Nakul has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thadam

Thadam

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Richard Linklater: Dream Is Destiny

Richard Linklater: Dream Is Destiny

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Stanley Kubrick: A Life in Pictures

Stanley Kubrick: A Life in Pictures

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry