Sort by

Nakul has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Master

Master

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry