Sort by

Nakul has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1408

1408

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anjaam Pathiraa

Anjaam Pathiraa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry