Nakul has logged 35 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maqbool

Maqbool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kala

Kala

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Capture

The Capture

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry