• Black Bear

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • The Body

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Pagalpanti

    ½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Drive

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Kaithi

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Ravening

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Asuran

    ★★★½

  • War

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Section 375

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★½

  • The Capture

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Mission Mangal

    ★★½

  • Batla House

    ★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • EXIT

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Dear Comrade

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★

  • Kabir Singh

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Game Over

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Virus

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Article 15

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Ishq

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★