• Enola Holmes

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Gilberto Gil Antologia Vol.1

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Uma garota chamada Marina

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Simonal

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Minha Fama de Mau

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • After the Wedding

    ★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★★

  • Yao

    ★★★★½

  • All Love Songs

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Trouble with You

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ana e Vitória

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Zoe

    ★★★

  • Duck Butter

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Movie of My Life

    ★★★★½

  • Rough Night

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Feels

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Jovem Aos 50 - A História De Meio Século Da Jovem Guarda

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

    ★★★½

  • The Incredible Jessica James

    ★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Come Together

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • 20th Century Women

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Below Her Mouth

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★