RSS feed for Noah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★
Edit this entry  
15
Cannery Row

Cannery Row

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Liquidator

The Liquidator

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Brighton Rock

Brighton Rock

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★★
Edit this entry  
09
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1939
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Uncertain Glory

Uncertain Glory

1944
×
★★★
Edit this entry  
03
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Les Misérables

Les Misérables

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2010

2010

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Edit this entry  
13
Night People

Night People

1954
×
★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
Journey Into Fear

Journey Into Fear

1943
×
★★★
Edit this entry  
03
Marooned

Marooned

1969
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Adventures of Huckleberry Finn

The Adventures of Huckleberry Finn

1939
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Birdman of Alcatraz

Birdman of Alcatraz

1962
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Made For Each Other

Made For Each Other

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guru

The Guru

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★★
Edit this entry  
08
Never a Dull Moment

Never a Dull Moment

1968
×
★★½
Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry