RSS feed for Nomi
  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Mortal Engines

    ½

  • Bird Box

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Toc Toc

    ★★★

  • Death Note

    ★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Conjuring 2

  • The Wailing

    ★★★½

  • Lemonade

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Forest

    ½

  • Joy

    ★★★

  • The Visit

    ★★★★★

  • The Danish Girl

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Everest

    ★★½

  • American Ultra

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Paper Towns

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★½

  • Chappie

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Dope

    ★★★½