Sort by

Juan A. has logged 504 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackpot

Jackpot

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
It Gets Better

It Gets Better

2014
×
Edit this entry  
31
Neon Skin

Neon Skin

2009
×
Edit this entry  
31
Cock N' Bull

Cock N' Bull

2012
×
Edit this entry  
31
Ecstacy

Ecstacy

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Pitbull

Pitbull

2015
×
Edit this entry  
31
Circles

Circles

2015
×
Edit this entry  
31
Homework

Homework

2016
×
Edit this entry  
31
Mankind

Mankind

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
26
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elaine Stritch At Liberty

Elaine Stritch At Liberty

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Open Relationship

Open Relationship

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Home from the Gym

Home from the Gym

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Disgustings

The Disgustings

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Miss Moneypenny

Miss Moneypenny

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Sweater

Sweater

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Double Life

A Double Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
High Society

High Society

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prime of Miss Jean Brodie

The Prime of Miss Jean Brodie

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Charles Dickens' A Christmas Carol

Charles Dickens' A Christmas Carol

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hyde Park on Hudson

Hyde Park on Hudson

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Score

Score

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prime

Prime

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Nurse Betty

Nurse Betty

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry