RSS feed for osi
  • The Half of It

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Polar

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Mirage

    ★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • Maniac

  • London Fields

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★½

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Snapshots

    ★★★

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ½

  • Terminal

    ★★★