• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Macbeth

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½