RSS feed for Adrian

Adrian has logged 116 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Species II

Species II

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Species

Species

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Beyond

From Beyond

1986
×
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
The Julius House: An Aurora Teagarden Mystery

The Julius House: An Aurora Teagarden Mystery

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
A Bone to Pick: An Aurora Teagarden Mystery

A Bone to Pick: An Aurora Teagarden Mystery

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Homekilling Queen

Homekilling Queen

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
12/12/12

12/12/12

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry