RSS feed for Adrian

Adrian has logged 38 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Lucky Partners

Lucky Partners

1940
×
Read the review Edit this entry  
10
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Core

The Core

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry