Sort by

itsyadude has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
½
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Edit this entry  
04
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Edit this entry