RSS feed for Jane
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
7500

7500

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry