RSS feed for Jane

Jane has logged 88 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Edit this entry