• Hubie Halloween

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Jungle

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½