Sort by

Ivan Mark has logged 138 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Arisaka

Arisaka

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ang Pagsuyo sa Paru-Paro ng Gabi

Ang Pagsuyo sa Paru-Paro ng Gabi

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
I Need More Than Tofu and Other Vegetables

I Need More Than Tofu and Other Vegetables

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gossips of Cicadidae

The Gossips of Cicadidae

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Read the review Edit this entry  
23
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dignitate

Dignitate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Walwal

Walwal

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Balance

Balance

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★
Edit this entry  
30
Viaje a la luna

Viaje a la luna

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Imelda

Imelda

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
22
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Edit this entry  
10
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
★★★
Edit this entry  
10
Boro in the Box

Boro in the Box

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Addicted Heroin

Addicted Heroin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unseen River

The Unseen River

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind

Wind

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Where's Grandpa Mê?

Where's Grandpa Mê?

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gasman

Gasman

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Geography Lessons

Geography Lessons

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trip to the Moon

Trip to the Moon

1958
×
Read the review Edit this entry  
19
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Autumn

Autumn

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry