• Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Daughter

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman