• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Antichrist

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Europa Report

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★