• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Watchmen

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Bacurau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★★

  • Widows

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Holiday

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Coco

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Princess Cyd

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★

  • Logan

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Wilson

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Night Of

    ★★★½

  • Colossal

  • Raw

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • Certain Women

    ★★★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

  • Carol

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Trainwreck

  • The Witch

    ★★★

  • Psycho-Pass: The Movie

  • Ex Machina

  • Over the Garden Wall

    ★★★★