RSS feed for Warren

Warren has logged 67 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Years

10 Years

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bounce

Bounce

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
50/50

50/50

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Van

The Van

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I.D.

I.D.

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Bruce Lee

I Am Bruce Lee

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Edit this entry