RSS feed for Warren

Warren has logged 71 entries for science fiction films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Edit this entry  
12
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Sphere

Sphere

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Edit this entry